Foto: Lāpu gājienā dodas tūkstošiem cilvēku

Dalīties Dalīties E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

FOTO: Edgars Kalmēns/Apollo

Tradicionālajā Latvijas proklamēšanas svētku lāpu gājienā šovakar devās tūkstošiem cilvēku.

Kā novēroja aģentūra LETA, cilvēki ar iedegtām lāpām pie Kārļa Ulmaņa pieminekļa Rīgā pulcējās jau labu laiku pirms pasākuma sākuma, kas bija paredzēts plkst.18. Svētku dalībnieki, kas pasākumā ieradās bez lāpām, tās varēja saņemt gājiena sākumpunktā pie Ulmaņa pieminekļa.

Pirms doties gājienā, tā dalībnieki pasākuma rīkotāju, nacionālās apvienības «Visu Latvijai»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK (VL-TB/LNNK) pārstāvju, mudināti izkliedza saukli «Mēs esam latvieši!» un vienojās dziesmā «Dzimtā valoda».

Uzreiz pēc tam klātesošie devās lāpu gājienā uz Brīvības pieminekli kolonnā ar VL-TB/LNNK pārstāvjiem priekšgalā - Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci, VL-TB/LNNK valdes līdzpriekšsēdētāju Raivi Dzintaru un bijušo tieslietu ministru Gaidi Bērziņu. Dzintars rokās nesa Latvijas karogu, bet Mūrniece - ziedus Latvijas karoga krāsās.

Gājienā piedalījās arī Igaunijas iedzīvotāji, kas turēja paceltu Igaunijas karogu. Pie apģērba viņiem bija piespraustas lentītes Latvijas un Igaunijas karogu krāsās. Tāpat pasākums pulcēja ne vien dažādu paaudžu, bet arī dažādu jauniešu subkultūru pārstāvjus.

Svētku dalībnieki bija labā omā un atzina, ka jūtas vienoti. Gājienā cilvēki devās latviešu mūzikas pavadībā, ko nodrošināja lāpu gājiena maršrutā izvietotie skaļruņi.

Aģentūra LETA arī novēroja, ka daudzi rīdzinieki, kas nepiedalījās lāpu gājienā, bija ieradušies to vērot vai iemūžināt, sastājušies ielu malās.

Līdz Brīvības piemineklim lāpu gājiena dalībnieki nokļuva 50 minūšu laikā, kur jau bija pulcējušies citi svētku dalībnieki, lai piedalītos muzikālos Latvijas proklamēšanas gadadienai veltītos pasākumos.

Pēc gājiena rīkotāju sniegtās informācijas, tajā piedalījušies aptuveni 14 000 dalībnieku.

Uz augšu