Vietējie sinoptiķi prognozē, kāds laiks gaidāms maija brīvdienās

Dalīties Dalīties E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

FOTO: Kirt Edblom, CC BY-SA 2.0

Šajās brīvdienās un nākamās nedēļas sākumā kļūs vēl siltāk, tomēr, kā jau tas mēdz būt pavasara periodā, siltums mūsu reģionā nesaglabāsies ilgi, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) sinoptiķi.

Lai gan daudzviet Latvijā jau sāks ziedēt ievas, nākamās nedēļas otrdienas pēcpusdienā no rietumiem Latviju sāks šķērsot tā sauktā aukstā atmosfēras fronte, aiz kuras ieplūdīs salīdzinoši vēsākas gaisa masas.

Sestdien, Lielās talkas dienā, starp mākoņiem spīdēs arī saule, vien pēcpusdienā atsevišķos rajonos gaidāms neliels īslaicīgs lietus. Pūtīs lēns līdz mērens dienvidu puses vējš, un diena būs vēl siltāka nekā aizvadītās – maksimālā gaisa temperatūra gaidāma +14...+19 grādu robežās, vien galējos ziemeļaustrumu rajonos, kā arī piekrastē, vējam pūšot no vēsās Baltijas jūras puses, tā būs par dažiem grādiem zemāka.

Svētdien gan lietus ir gaidāms teritorijas lielākajā daļā, arī mākoņu pie debesīm būs vairāk, tādēļ gaisa temperatūra būs par dažiem grādiem zemāka. Nākamās nedēļas sākums nāks gandrīz ar vasarīgu siltumu – dienā termometra stabiņš pakāpsies pat virs +20 grādu atzīmes. Tomēr, kā jau minēts iepriekš, otrdien pēcpusdienā no rietumiem Latviju sāks šķērsot aukstā atmosfēras fronte, nesot lietu, un dažviet iespējams arī vasarīgs pērkona negaiss. Līs arī trešdien, bet nedēļas otrajā pusē atmosfēras fronte jau būs atkāpusies uz austrumiem – tai līdzi arī siltums un lietus mākoņi – gaidāms sauss laiks, bet gaiss būs līdzīgi silts kā šīs nedēļas sākumā.

Sinoptiķu rīcībā esošā informācija liecina par to, ka svētku brīvdienās maija sākumā Latvijā valdīs nepastāvīgi laika apstākļi, gaidāms lietus, arī gaisa temperatūra būs zemāka - maza varbūtība, ka termometra stabiņš varētu sasniegt +20 grādu atzīmi.

    Uz augšu