Šodien visā Latvijā norisinās lielā talka

Dalīties Dalīties E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Šodien plkst 9.00 visā Latvijā oficiāli sākusies Lielā Talka – diena, kad cilvēki dodas talkā Latvijai ceļā uz tīrākās valsts titulu, portālam «Apollo» pavēstīja talkas organizētāji.

Talka oficiāli norisināsies Līdz pat plkst. 15, bet neoficiāli tā turpināsies vēl ilgāk. Visā valstī cilvēki ir pulcējušies talkošanas vietās, kurās plānota gan atkritumu vākšana, gan dažādas vides labiekārtošanas aktivitātes.

Tie, kas talkot izlēmuši vien šodien, savu talkošanas vietu var izvēlēties un atrast mājas lapā www.talkas.lv sadaļā «Kartes», kur apskatāmas aptuveni 1600 oficiāli reģistrētās talku vietas, ko organizē aktīvākās pašvaldības, izglītības iestādes, organizācijas, uzņēmumi, kā arī brīvprātīgie entuziasti.

Šīm vietām var pievienoties ikviens gribētājs – galvenais ir piefiksēt mājas lapā norādīto talkošanas vietas atbildīgās personas telefona numuru, lai nepieciešamības gadījumā varētu ar viņu sazināties.

Lielās Talkas atkritumu maisi šogad ir zilā krāsā un talcinieki tos bezmaksas var saņemt tikai un vienīgi 25.aprīlī ikvienā www.talkas.lv reģistrētajā talkas norises vietā visā Latvijā.

Atkritumu vākšana kā ikgadu notiek tikai oficiālajos maisos un nekur citur tos nav iespējams iegādāties. Savukārt par atkritumu maisu savākšanu un izvešanu ir atbildīga attiecīgā pašvaldība.

Savus piepildītos maisus jāatstāj tikai reģistrētajās talkas vietās un par to nepieciešams informēt talkas atbildīgo. Neskaidrību gadījumā talkotājiem jāzvana savas pašvaldības talkas koordinatoram.

    Uz augšu