Kāds laiks gaidāms brīvdienās un nākamās nedēļas sākumā?

Dalīties draugiem E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

FOTO: Agnese Gulbe/LETA

Brīvdienās gaisa temperatūra Latvijā vēl nedaudz pakāpsies, tomēr ne tik augstu kā tika prognozēts iepriekš, un vietām īslaicīgi līs un ducinās pērkons, prognozē «Global Forecast System».

Sestdien gaidāms daļēji apmācies laiks, no rīta un dienā vietām - it īpaši valsts dienvidaustrumu daļā - īslaicīgi līs, var veidoties pērkona lietusgāzes. Pūtīs lēns mainīga virziena vējš, bet Latgalē gaidāmas dienvidu vēja brāzmas līdz 13 metriem sekundē, negaisa laikā iespējams vēl stiprāks vējš. Gaiss sasils līdz +21..+26 grādiem.

Svētdien būs mainīgs mākoņu daudzums, neliels īslaicīgs lietus iespējams daudzviet, savukārt pērkona negaiss var veidoties pēcpusdienā Latvijas centrālajos un austrumu novados. Pēcpusdienā Kurzemē prognozēta dienvidrietumu vēja pastiprināšanās brāzmās līdz pat 18 metriem sekundē.

Gaisa temperatūra svētdienas naktī pazemināsies līdz +7..+14 grādiem, pēcpusdienā tā gaidāma no +17 grādiem Kurzemes rietumu piekrastē līdz +28 grādiem Latgalē.

Pirmdien, pūšot brāzmainam rietumu vējam, gaisa temperatūra nepakāpsies augstāk par +17..+21 grādu, pretvēja piekrastē gaidāmi tikai +14..+16 grādi. Otrdiena varētu būt vēl par diviem grādiem vēsāka, kā arī vējaināka.

Saskaņā ar pašreizējo prognozi naktī uz otrdienu vietām, naktī uz trešdienu daudzviet gaidāmas salnas, vēja dēļ tās nebūs tik spēcīgas kā naktī uz 10.jūniju.

Laiks būs pārsvarā sauss, lietus varbūtība pieaugs nākamās nedēļas nogalē.

Mežos daudzviet gaidāma ļoti augsta ugunsbīstamība.

Saglabāsies augsta ultravioletā radiācija, tādēļ no plkst.11 līdz 16 nav ieteicams ilgstoši uzturēties tiešos saules staros.

    Uz augšu