Vairākām ielām Rīgā mainīs vai likvidēs nosaukumus

Dalīties Dalīties E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

FOTO: Ieva Lūka/LETA

Rīgas domes deputāti šodien atbalstīja vairāku ielu nosaukumu maiņu, likvidāciju vai piešķiršanu Rīgā.

Par Nordeķu ielu lemts pārdēvēt Lielezeres ielas posmu no Dzirciema ielas ziemeļu virzienā līdz Slokas ielai. Dārza ielas posmu no Jūrmalas gatves līdz adresei Dzirciema iela 23 lemts pārdēvēt par Usmas ielu. Savukārt Sēlpils ielas atzaru līdz Purva ielai lemts pārsaukt par Veco Sēlpils ielu.

Ielas posmam no Mārupes ielas līdz zemes vienībai, kas pašreiz atrodas Mārupes ielā 19, lemts piešķirt Gardenes ielas nosaukumu.

Fridriha Candera ielas nosaukums piešķirts ielai bez nosaukuma no Kalnciema ielas līdz Lielirbes ielai, nosakot Fridriha Candera ielas novietni no Smārdes ielas līdz Lielirbes ielai. Ielu bez nosaukuma no Mežmalas ielas līdz Rikšotāju ielai sauks Platones iela, nosakot šīs ielas novietni no Nīkrāces ielas līdz Rikšotāju ielai.

Par Bārtas ielu turpmāk sauks Šampētera ielas posmu, kas atzarojas no Smārdes ielas. Ielai, kas atrodas starp Fridriha Candera ielu un Bārtas ielu, piešķirts nosaukums Rindzeles iela.

Tāpat nolemts piešķirt Ogļu ielas nosaukumu ielai bez nosaukuma no Loču ielas līdz Matrožu ielai, nosakot Ogļu ielas novietni no Balasta dambja līdz Matrožu ielai.

Savukārt Kuģu ielas nosaukums tiks piešķirts posmam, kas labiekārtots gājēju kustībai, bez nosaukuma pie adreses Kuģu iela 26, nosakot Kuģu ielas novietni no Uzvaras bulvāra līdz Āgenskalna līcim. Tāpat noteikts likvidēt Kuģu ielas nosaukumu no Uzvaras bulvāra līdz Mūkusalas ielai.

Par Smārdes ielu nosaukts ielas posms bez nosaukuma no Šampētera ielas līdz adresei Šampētera iela 1, nosakot Smārdes ielas novietni no Kalnciema ielas līdz adresei Šampētera iela 1.

Pašreizējam Raņķa dambja posmam no Aleksandra Grīna bulvāra līdz Kalnciema ielai nolemts piešķirt Daugavgrīvas ielas nosaukumu, savukārt Raņķa dambja nosaukums piešķirts no Aleksandra Grīna bulvāra līdz Daugavgrīvas ielai, likvidējot dubulto Daugavgrīvas ielas posmu.

Par Matrožu ielu turpmāk sauks no zemes vienības ar kadastra apzīmējumu 0100 062 2114 līdz zemes vienībai ar kadastra apzīmējumu 0100 062 2017.

Tāpat komiteja atbalstīja vairāku ielu nosaukumu likvidāciju. Tiks likvidēts Vilku ielas nosaukums ielas atsevišķam posmam, nosakot Vilku ielas novietni no Ventspils ielas līdz adresei Mazā nometņu iela 26.

Likvidējot atsevišķa ielas posma nosaukumu, Gramzdes ielas novietne noteikta no Anniņmuižas ielas līdz Mūkupurva ielai, savukārt Kaktu ielas novietne noteikta no Kalnciema ielas līdz adresei Krogus iela 1, bet ielas posmam no Vecās Jūrmalas gatves likvidēs Kurpnieku ielas nosaukumu. Likvidēs arī Imantas 12.līnijas un Imantas 13.līnijas nosaukumus.

Deputāti jautājuši, kāpēc «pieklibo informēšana par ielu nosaukumu maiņu». Rīgas pilsētas būvvaldes Pilsētvides dizaina pārvaldes vadītājs Valdis Dombrovskis norādīja, ka pašvaldībai nav tik daudz līdzekļu, lai ar vēstules palīdzību informētu visus iedzīvotājus.

Tāpat jautāts par to, vai tiešām par izmaiņām ielu nosaukumos iesaistītajām pusēm būtu jāskatās «Latvijas Vēstnesī», Dombrovskis norādīja, ka šādu kārtību noteicis likumdevējs.

    Uz augšu