Latvijas vēstnieks NATO: Bēgļu jautājumā jāizrāda atbalsts, var gadīties, ka pašiem tādu vajadzēs

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Mums ļoti nopietni jāpieiet bēgļu jautājumam un jāizrāda atbalsts, jo var gadīties, ka pašiem tādu kādreiz vajadzēs, šorīt intervijā LNT raidījumā «900 sekundes» norādīja nākamais Latvijas vēstnieks NATO Indulis Bērziņš.

Vēstnieks pauda, ka nepieciešams atteikties no «bērnu loģikas», ka tad, kad Latvijai kaut ko vajag, tad tiek uzstāts uz tā saņemšanu, savukārt, kad palīdzība nepieciešama citiem - atrunāties, ka Latvija ir pārāk maza, vēl attīstās un līdzīgi.

Mums jābūt spējīgiem citiem palīdzēt, citādi mēs nebūsim līdzvērtīgi Eiropas Savienības, NATO dalībnieki, norādīja Bērziņš.

Jau vēstīts, ka valdība 6.jūlija ārkārtas sēdē vienojās par Latvijas nostāju bēgļu jautājumā, lemjot, ka divu gadu laikā valsts varētu uzņemt 250 patvēruma meklētājus.

Saskaņā ar iekšlietu ministra Riharda Kozlovska (V) nesen pausto pirmos no 250 bēgļiem Latvija varētu uzņemt šogad ziemā.

Pagaidām nav precīzi zināms, kuras valsts iedzīvotājus Latvija uzņems, taču tie varētu būt Afganistānas, Irākas, Sīrijas un atsevišķu Āfrikas valstu pilsoņi.

Iekšlietu ministrs atzinis, ka Latvija ir ieinteresēta uzņemt bēgļu ģimenes - vecākus ar bērniem, nevis atsevišķus bēgļus.

Patvērumu Latvijā kopš 1998.gada lūguši 1592 ārzemnieki. Šajā laikā bēgļa statuss piešķirts 65 personām, bet alternatīvais statuss noteikts 137 ārzemniekiem.

    Uz augšu