Rīgā norisināsies starptautisks mākslas gadatirgus «Art Riga Fair»

Dalīties Dalīties E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

FOTO: Facebook.com/ArtRigaFair/

Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā rīt, 24.novembrī, tiks atklāta starptautiskā modernās un laikmetīgās mākslas mese «Art Riga Fair», kas pirmo reizi Rīgā norisinājās pagājušajā gadā.

2014.gadā Eiropas galvaspilsētas zīmē sāktā «Art Riga Fair» tradīcija ir pavērusi ilgtermiņa attīstības iespējas, tādēļ jau otro reizi Rīgā no 24.novembra līdz 29.novembrim būs iespēja baudīt starptautisku mākslas mesi, liecina pasākuma rīkotāju producentu grupas «Happu Art Museum» informācija.

Starptautiskā mākslas mese «Art Riga» iecerēta kā ikgadējs projekts, kurā tiekas mākslas nozares profesionāļi no visas pasaules - mākslas galerijas, institūcijas, izdevniecības, eksperti, specializēto kultūras mediju pārstāvji, kolekcionāri, kā arī ikviens mākslas interesents.

Mesē aicinātas piedalīties Latvijas profesionālās mākslas galerijas. Konkursa kārtībā piedalās arī ieinteresētās ārzemju mākslas galerijas un institūcijas. Šogad pasākumā dalību apstiprinājušas mākslas galerijas no Vācijas, Šveices, Itālijas, Krievijas, Indonēzijas, Gruzijas, Igaunijas, Meksikas, Latvijas un citām valstīm.

Piemēram, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs piedāvās atklāt visu par Pēteri Martinsonu. Klātienē varēs izpētīt un līdzi varēs paņemt izstādes katalogu «Spēles» un Rotko centrā izdoto dzīvesstāstu par izcilo mākslinieku.

Mākslas meses galvenie mērķi ir iegūt starptautisku atpazīstamību un kļūt par svarīgu ikgadēju tikšanās vietu Ziemeļeiropas, Rietumeiropas un Austrumeiropas mākslas profesionāļiem, stiprināt Latvijas mākslinieku un mākslas galeriju autoritāti un iegūt padziļinātu ieskatu Baltijas reģiona aktualitātēs, apjaust pasaules mākslas strāvojumus un paraudzīties uz sevi Eiropas un pasaules mākslas tirgus kontekstā.

Tāpat pasākuma rīkotāji vēlas veicināt kvalitatīvu izstāžu apmaiņu ar ārvalstu mākslas galerijām, iepazīt jaunus sadarbības partnerus mākslas pasākumu organizēšanā visā pasaulē.

«Art Riga Fair» ir mākslas galeriju un institūciju kolektīva izstāde, kurā katrs dalībnieks savu ekspozīciju iekārto atsevišķā stendā. Šis pasaulē pārbaudītais un populārais formāts Rīgā pagājušajā gadā notika pirmo reizi. Vārds mese burtiski nozīmē gadatirgu, bet mākslas festivāls «Art Riga Fair» Latvijā vispirms aicina piedzīvot mākslas notikumu un tad arī pirkšanas un pārdošanas aspektu, kas izstādes favorītus ļauj aplūkot arī no komerciālā viedokļa.

Uz augšu