Konkurss! Laimē vērtīgas dāvanas sev un savam mīlulim!

Dalīties Dalīties E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

FOTO: Publicitātes foto

Jau šajā nedēļas nogalē, 11. un 12. jūnijā Izstāžu centrā Ķīpsalā notiks starptautiskā suņu un kaķu izstāde «Latvijas uzvarētājs», kurā vienkopus būs aplūkojami dižciltīgi suņi un kaķi no Latvijas un ārvalstīm. Līdzās dzīvnieku vērtēšanai ringos skatītāji varēs vērot arī aizraujošus kaķu šovus un suņu paraugdemonstrējumus, kuros četrkājainie draugi demonstrēs savu gudrību un atjautību. Paralēli izstādei būs arī plaša zooindustrijas preču un pakalpojumu ekspozīcija. 

Portāls «Apollo» sadarbībā ar izstādes organizētājiem rīko konkursu, kura uzvarētājs saņems divus ielūgumus uz suņu un kaķu izstādi «Latvijas uzvarētājs 2016» un dāvanu karti 30 eiro vērtībā no pašmāju zīmola «Vanilly», kas ražo dažādas stilīgas un ērtas somas, guļvietas, aksesuārus un apģērbus suņiem un kaķiem.

Lai piedalītos konkursā, pareizi jāatbild uz jautājumiem. Konkurss noslēgsies 10 jūnijā.

Kurš labāks? Suņi pret kaķiem!

Suņi un kaķi ir tik atšķirīgi un tomēr arī līdzīgi! Jūsu uzmanībai piedāvājam sešus dažādus interesantus faktus un parametrus par abiem vispopulārākajiem mājas mīluļiem. Spriediet nu paši, kurš ir labāks, smukāks un gudrāks! Klātienē tos vērot nāciet 11. un 12. jūnijā izstādē «Latvijas uzvarētājs 2016» Ķīpsalā.

Vismazākais

Vismazākās suņu šķirnes gods pieder mazajiem, drosmīgajiem un temperamentīgajiem čivavām. Čivavas svars ir tikai no 500 g līdz 3 kg, bet to augstums skaustā – no 15 līdz 23 cm! Starp citu, vismazākais reģistrētais suņuks pasaulē ir garspalvainā čivavas šķirnes kucīte vārdā Boo Boo, kuras augstums ir tikai 10,16 cm.

Savukārt par vismazāko kaķu šķirni tiek uzskatīts Singapūras kaķis, kas oficiāli ir atzīts par Singapūras nacionālo dārgumu. Mazais, smalkais singapūrietis izceļas ar maigu sēpijas toņa kažoku un sver uz pusi mazāk nekā standarta izmēra kaķis, t. i., tikai nepilnus divus kilogramus. Tomēr pasaulē mazākā kaķa rekords pieder Himalaju persiešu šķirnes kaķim vārdā Tinkers Tojs, kurš dzīvojis Amerikā un bijis vien 19 cm garš un 7 cm augsts.

Vislielākais

Vislielākā suņu šķirne ir īru vilkusuns. Šis plušķainais, ar milzu spēku apveltītais «mazulītis» skaustā var sasniegt pat 81 cm, bet svarā – līdz pat ­55 kilogramiem. Tomēr, neskatoties uz ievērojamajiem izmēriem, īru vilkusuns ir ļoti labsirdīgs un īsts ģimenes loceklis. Vai tu zini Latvijā slavenāko šīs šķirnes pārstāvi? Tas ir lielais Alfons, kas mīt dziedātāja Aigara Grāvera un režisores Aijas Strazdiņas ģimenē.

Lielākā kaķu šķirne ir Menas pavalsts jenotveidīgais kaķis jeb meinkūns. Tas mazliet atgādina lūsi, jo ausu galos tam ir spalvu pušķīši, gluži kā meža «brālim». Meinkūna svars parasti ir 6–9 kilogrami, bet atsevišķos gadījumos pat 11–15 kilogrami. Neskatoties uz iespaidīgajiem izmēriem, meinkūni ir ļoti rotaļīgi un mīlīgi, tiem nav raksturīga ne vismazākā agresivitāte. Arī Ginesa rekordu grāmatā oficiāli reģistrētais pasaulē garākais kaķis ir meinkūns, vārdā Stīvijs, kura garums no degungala līdz astes kaulam sasniedz 123,2 centimetrus.

Populārāki «aktieri»

Sanbernārs filmā «Bēthovens», vācu aitusuns filmās «Komisārs Reksis» un «Muhtars atgriežas!», slavenais Džeka Rasela terjers filmā «Maska» un kollijs savulaik populārajā seriālā «Lesija» – tās ir tikai dažas filmas, kur viena no galvenajām lomām, ja ne pati titulloma, ir uzticēta mūsu četrkājainajiem draugiem. Taču cik daudz zināmi ir aktieri – kaķi? Protams, slavenais rudais sliņķis «Garfīlds»! Tomēr jāatzīst, ka kaķiem pārsvarā ir atvēlētas otrā plāna lomas un labākā aktiera gods acīmredzami pienākas suņiem.

Vislabākais cilvēka balss atdarinātājs

www.youtube.com/watch?v=qXo3NFqkaRM

Taču kā ir ar kaķiem? Izrādās, ņaudošie spalvu kamoliņi ir lieliski maza bērna raudu atdarinātāji, un ne tikai. Kaķiem lieliski sanāk pateikt: «No, no, no!». Mums izdevās atrast kaķi, kurš saka pat:»Oh, Long Johnson!»

Noskaties video:

Visgarākās spalvas īpašnieki

Nav šaubu, ka tituls «Visgarākās spalvas īpašnieks» pienākas dāmu mīlulim – mazajam baltajam Maltas zīda sunītim un pūkainajam Persijas kaķim. Atšķirībā no saviem sugas brāļiem Maltas zīda sunītim spalva nemainās, bet gan turpina augt. Suņuks var lepoties ar baltu, zīdainu un garu kažociņu, kas var izaugt līdz pat zemei. Tādēļ par to ir pienācīgi jārūpējas, regulāri mazgājot un sukājot!

Persijas kaķu šķirne ir viena no senākajām kaķu audzētāju izveidotajām šķirnēm un arī viena no populārākajām pasaulē. Persieti var pazīt pēc skaistā, zīdainā kažociņa, kuplās astes un plakanā purniņa. Šī nu ir šķirne, kurai ir tik daudz krāsu variācijas kā reti kurai! Arī persieši prasa ļoti rūpīgu kopšanu, jo, lai spalva nesaveltos, tā regulāri ir jāķemmē. Starp citu, kaķis ar visgarāko spalvu bija Pulkvedis Mjau, kura apmatojuma garums sasniedzis 22,87 centimetrus!

Viskailākie

Lai cik dīvaini tas liktos, pasaulē sastopamas arī vairākas suņu un kaķu šķirnes, kuru visbūtiskākā pazīme ir jebkāda apmatojuma trūkums, – dzīvnieki ir pilnīgi plikiņi, bez ierastā «kažoka». Skats visnotaļ spocīgs, kur nu vēl sajūta, kad pirmoreiz uzdrošinās to paglaudīt. Tie ir meksikāņu kailais suns, peruāņu kailais suns, Donas sfinkss un Kanādas sfinkss. Visiem šie mājas mīluļiem ir ļoti izteiksmīgi ģīmīši, dziļdomīgi skatieni un lielas, stāvas ausis. Nu, gluži kā Doktora Ļaunuma kaķim parodijfilmā par superspiegu Ostinu Paueru!

Lai uzzinātu vēl vairāk par katru no šīm šķirnēm (izņemot Singapūras kaķi), nolūkotu savu nākamo četrkājaino draugu, noskaidrotu iespējas apmācīt savu suni vai iegādātos profesionālo barību un kārumus savam mīlulim, nāc uz starptautisko suņu un kaķu izstādi «Latvijas uzvarētājs 2016» Ķīpsalā 11. un 12. jūnijā.

www.bt1.lv/latwinner

Izstādi «Latvijas uzvarētājs» rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar Latvijas Kinoloģisko federāciju un Latvijas felinoloģijas asociāciju «Felimurs». Suņu izstādes sponsors – «EUKANUBA», kaķu izstādes sponsors – «JOSERA».

twitter.com/CruftsRiga 

Norises vieta un laiks:

Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā

  • 11. jūnijā no plkst. 10.00 līdz 18.00
  • 12. jūnijā no plkst. 10.00 līdz 17.00

Ņem vērā!

Ja vēlies apmeklēt izstādi kopā ar savu suni, kas nepiedalās izstādē, pirms biļešu iegādes pie Izstāžu centra 11. vārtiem būs jāuzrāda suņa veterinārā apliecība, kā arī jāiziet veterinārā kontrole.

Biļešu cenas:

  • Pieaugušajiem – EUR 4,50
  • Bērniem līdz 4 gadu vecumam ieeja bez maksas!
  • Bērniem no 5 līdz 18 gadiem – EUR 3,00
  • Studentiem, pensionāriem, invalīdiem – EUR 3,50
  • Ģimenes biļete (2+2; 1+3) – EUR 10,50
  • Autostāvvieta EUR 3,00
Uz augšu