ASV prezidenta Trampa pirmie vārdi vēlētājiem

Dalīties Dalīties E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

FOTO: AFP/Scanpix

Jaunievēlētais prezidents Donalds Tramps pēc vēlēšanu rezultātu paziņošanas uzrunāja savus vēlētājus.

Vispirms prezidents paziņoja, ka viņam zvanījusi viņa sāncense Hilarija Klintone. Viņš pavēstīja, ka Klintone esot viņu apsveikusi.

Populistiskais miljardieris Tramps, kurš otrdien notikušajās vēlēšanās kandidēja no Republikāņu partijas, uzvaras runā Ņujorkā ieņēma samierniecisku toni un veltīja atzinīgus vārdus savai sāncensei Hilarijai Klintonei no Demokrātu partijas, norādot, ka viņa paveikusi milzu darbu.

«Hilarija ilgu laiku ļoti, ļoti smagi strādājusi,» sacīja Tramps, piebilstot, ka nācija viņai parādā pateicību par viņas darbu sabiedrības labā, viņš to sakot «no visas sirds».

Tramps solīja, ka būšot prezidents visiem amerikāņiem, ne tikai viņa atbalstītājiem.

«Šīs zemes aizmirstie cilvēki vairs netiks aizmirsti,» klāstīja Tramps.

«Šī bija nevis kampaņa, bet apbrīnojama kustība. ASV pienācis laiks dziedēt sašķeltības rētas,» uzrunā sacīja jaunais ASV prezidents.

«Mēs spēsim saprasties ar citām valstīm, kas vēlēsies saprasties ar mums. Mums būs lieliskas attiecības,» viņš piebilda.

Paredzēts, ka jaunais Savienoto Valstu prezidents tiks inaugurēts 20.janvārī, valsts galvas amatā nomainot demokrātu Baraku Obamu, kurš bijis prezidents divus termiņus kopš 2009.gada.

Uz augšu