Skandējot «Mēs esam latvieši», 17 000 cilvēku devās lāpu gājienā pa Rīgas ielām

Dalīties Dalīties E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

FOTO: Kaspars Meinerts/Apollo.

Šovakar vairāki tūkstoši cilvēku, skandējot saukli «Mēs esam latvieši», devās nacionālās apvienības «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK (VL-TB/LNNK) rīkotajā valsts svētku lāpu gājienā pa Rīgas ielām.

Pirms pasākuma vietnē "Facebook" gatavību doties gājienā bija apliecinājuši vairāk nekā 2000 cilvēku, tomēr, kā novēroja aģentūra LETA, faktiskais dalībnieku skaits bija krietni lielāks. Pēc organizatoru aplēsēm, lāpu gājienā piedalījās ap 17 000 dalībnieku.

Sākumā gājiena dalībnieki pulcējās pie Kārļa Ulmaņa pieminekļa, kas atrodas netālu no Krišjāņa Valdemāra ielas un Raiņa bulvāra krustojuma. Tur norisinājās svētku koncerts, kurā uzstājās arī grupa «Līvi». Pasākumu apsargāja policija. Starp klātesošajiem bija vairāki ārzemnieki un krieviski runājoši cilvēki.

Pēc tam cilvēki sāka doties gājienā pa Kr.Valdemāra ielu līdz 11.novembra krastmalai, no kuras gājiens tālāk pa Kaļķu ielu virzīsies uz Brīvības pieminekli. Starp gājiena dalībniekiem sastopami visa vecuma ļaudis, tomēr vairākumā ir gados jauni cilvēki, netrūkst arī ģimeņu ar bērniem.

Lai arī daudzi cilvēki uz pasākumu ieradās paši ar saviem gaismekļiem, organizētāji gājienam bija sarūpējuši vairākus tūkstošus lāpu.

18.novembra lāpu gājiena tradīcija aizsākās 2003.gadā kā tobrīd vēl jauniešu apvienības «Visu Latvijai!» veltījums Latvijas valstij tās dibināšanas gadadienā.

Kā ziņots, šodien tiek svinēta Latvijas Republikas 98 gadu jubileja. Latvijas Republika tika proklamēta 1918.gada 18.novembrī plkst.16 Otrajā pilsētas teātrī, tagadējā Latvijas Nacionālajā teātrī.

Uz augšu