Kādas elektrības cenas mūs sagaida nākamgad?

Dalīties Dalīties E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Jaunais iesniegtais AS «Augstsprieguma tīkla» tarifu projekts, visticamāk, nepalielinās elektrības cenas nākamgad, šorīt intervijā LNT raidījumā «900 sekundes» teica Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) priekšsēdētājs Rolands Irklis.

«Augstsprieguma tīkla» tarifu projekts paredz palielinājumu, taču SPRK to rūpīgi vērtē un centīsies nepieļaut tā pieaugumu. «Pieaugumam nevajadzētu būt būtiskam, vai nevajadzētu būt vispār,» teica Irklis.

Viņš arī atzīmēja, ka «Augstsprieguma tīkla» tarifs ir tikai daļa no elektrības gala tarifa. Turklāt, ja pieaugums ir neliels, tad arī, visticamāk, «Sadales tīkls» neprasīs pārskatīt savu tarifu.

SPRK vadītājs norādīja, ka regulators «Augstsprieguma tīkla» tarifu projektu pabeigs izvērtēt nākamā gada sākumā.

Jau vēstīts, ka «Augstsprieguma tīkla» iesniegtais tarifu projekts paredz to pieaugumu.

«Izstrādātais tarifu projekts paredz tarifu pieaugumu no 8% līdz 13% atkarībā no pieslēguma vietas pārvades sistēmai. Pārvades tarifu izmaiņas neatstās iespaidu uz elektroenerģijas lietotājiem, kas ir pieslēgti pie elektroenerģijas sadales sistēmas, kamēr AS «Sadales tīkls» nepārskatīs elektroenerģijas sadales sistēmas pakalpojumu tarifus,» skaidroja SPRK.

Tarifu aprēķinā plānots izmaksu pieaugums 10% apmērā, salīdzinot ar spēkā esošo tarifu aprēķinu. Izmaksu pieaugums ir plānots saistībā ar personāla izmaksu pieaugumu, ieņēmumu samazinājumu par palīgpakalpojumiem, kā arī citu izmaksu pieaugumu. Tarifu aprēķinā prognozēts pārvadītās elektroenerģijas apmēra pieaugums par 3%

    Uz augšu