Divas svarīgākās lietas, kas ir veiksmīgu attiecību pamatā

Dalīties Dalīties E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

FOTO: Panthermedia/Scanpix

Vai kādreiz esi aizdomājies, kas attiecības ar mīļoto cilvēku dara veselīgas un veiksmīgas? Fidži universitātes pētnieks Roberts Epšteins (Robert Epstein) nācis klajā ar divām svarīgākajām lietām, kas nepieciešamas.

2013.gadā Epšteins šajā sakarā veica savu pirmo pētījumu un nāca klajā ar septiņām prasmēm, kas nepieciešamas pāriem, lai attiecības būtu laimīgas: komunikācija, ikdienas prasmes, spēja sevi vadīt un kontrolēt, zināšanas par partneri, sekss, stresa noturība un spēja atrisināt konfliktus.

Tomēr, veicot šo pašu pētījumu vēlreiz pagājušajā gadā, Epšteins izsecināja, ka no šīm septiņām svarīgajām prasmēm visbūtiskākās ir divas. Atklājās, ka laimīgu attiecību noslēpums ir komunikācijas prasmes un sava partnera izzināšana.

Pētījuma ietvaros tika aptaujāti vairāk nekā divi tūkstoši pieaugušo, kā rezultātā noskaidrojās, ka cilvēki, kas regulāri komunicē un izzina savu partneri, ir daudz apmierinātāki ar savām attiecībām.

Tāpat noskaidrojās, ka, veicot šos abus paradumus, atrisinās arī pārējie pieci.

Portāls «Independent.co.uk» ziņo, ka komunicējot vajadzētu izvairīties no frāzēm, kas sākas ar vārdiem «tu vienmēr...» vai «tu nekad...», jo tas var sāpināt otru cilvēku. Tā vietā vajadzētu izmantot, piemēram, tādas frāzes kā «es jūtos aizskarta, kad...» - šādā veidā tavs partneris netiks aizvainots.

Savukārt, lai savu partneri izzinātu vairāk, ne vienmēr pietiek ar zināšanās par, piemēram, viņa mīļāko filmu. Eksperti norāda, ka ir būtiski zināt, kas liek viņam justies mīlētam. Tieši tāpēc komunikācija ir ļoti būtiska - līdzko izzini savu partneri, tu vari likt viņam justies mīlētam un vajadzīgam.

Uz augšu