Latvijas ģenerālkonsulātā Sanktpēterburgā pilsētu pēc sprādziena salīdzina ar haosu

Dalīties Dalīties E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

Pēc sprādziena metro Sanktpēterburgā iestājies haoss, situāciju traģēdijas skartajā Krievijas pilsētā raidījumam «LNT Ziņas» raksturoja Latvijas ģenerālkonsulāta pārstāve Sanktpēterburgā Elīna Grintāle.

Pēc viņas teiktā, ģenerālkonsulāts strādā pastiprinātā režīmā, taču pašā konsulātā situācija ir vērtējama kā mierīga.

«Sprādziens ir noticis vienā no pašām populārākajām metro stacijām Sanktpēterburgā, līdz ar to tas, protams, pilsētā izraisījis pilnīgu haosu. Joprojām ienāk diezgan pretrunīga informācija gan par sprādzienu skaitu, gan par mirušajiem un ievainotajiem,» stāstīja Grintāle.

Patlaban nav informācijas, ka sprādzienā būtu cietis kāds Latvijas valstspiederīgais, arī saņemto zvanu neesot daudz. Apzinātajiem valstspiederīgajiem jau izsūtīti e-pasti, taču, ja kādam nepieciešama palīdzība, jāvēršas ģenerālkonsulātā, skaidroja Grintāle. Arī tūristi no Latvijas, ja viņi pilsētā uzturas īslaicīgi, tiek aicināti sazināties ar mājiniekiem.

Pašā konsulātā situācija ir vērtējama kā mierīga. Latvijas ģenerālkonsulāts atrodas vairāku metro pieturu attālumā no traģēdijas vietas.

«Metro ir slēgts, pilsētā izveidojušies plaši sastrēgumi. Ja mēs vērtējam sastrēgumu stiprumu, tas tiek novērtēts ar deviņām ballēm skalā līdz desmit. Vienlaikus iedzīvotājiem tiek nodrošināts bezmaksas sabiedriskais transports, arī vairākas taksometru kompānijas piedāvā bez maksas nogādāt iedzīvotājus mājās,» stāstīja Grintāle, piebilstot, ka, neskatoties uz haosu un pretrunīgo informāciju, pilsētas iedzīvotājus traģēdija ir saliedējusi.

«Ir sajūta, ka cilvēkus šis briesmīgais notikums ir saliedējis un visi mēģina tikt galā ar situāciju. Arī palīdzot viens otram,» sacīja ģenerālkonsulāta darbiniece.

Kā ziņots, vienā no Sanktpēterburgas metro stacijām šopēcpusdien notika sprādziens, nogalinot vismaz desmit cilvēkus, bet 47 ievainojot, pēc informācijas apkopošanas televīzijas kanālam «Rossija-24» pavēstīja Krievijas veselības ministre Veronika Skvorcova. Viņa informēja, ka notikuma vietā gājuši bojā septiņi cilvēki, divi miruši pa ceļam uz slimnīcu, bet vēl viens - jau slimnīcā.

Skvorcova piebilda, ka no 47 cietušajiem 39 cilvēki ir hospitalizēti un seši no viņiem ir smagā stāvoklī.

Uz augšu