Uzbrukumā ar mačeti cietušais vīrietis atguvis plaukstu; ķirurgs izstāsta operācijas detaļas

Dalīties Dalīties E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

Ilustratīvs attēls

FOTO: US Army Africa, CC BY-SA 2.0

Kaimiņu nežēlastībā kritušais vīrietis, kuram tika nodarīti smagi miesas bojājumi, izmantojot mačeti un lāpstu, veiksmīgi atgūstas no gūtajām traumām Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā. Kā portālam Apollo pastāstīja Austrumu slimnīcas mikroķirurģijas centra mikroķirurgs Kārlis Vērdiņš, vīrietis pārcietis sarežģītu operāciju, bet viņa daļēji amputētā plauksta piešūta atpakaļ. 

Valsts policija jau ziņoja, ka 15. maijā Valsts policija aizturēja divus ļaundarus, kuri savam kaimiņam ar lāpstu un mačeti nodarīja nopietnus miesas bojājumus. Gūto traumu rezultātā mediķiem nācās veikt cietušā vīrieša rokas operāciju.

Portāls Apollo sazinājās ar mikroķirurgu, kurš veica sarežģīto operāciju, lai noskaidrotu detalizētu informāciju par veikto operāciju.

Mikroķirurgs Kārlis Vērdiņš pastāstīja, ka operācija veikta zem mikroskopa un bijusi patiešām sarežģīta. «Tika veikta plaukstas piešūšana, savienoti atdalītie kauli, cīpslas un sašūti nervi, lai panāktu plaukstas funkciju nākotnē.»

Vērdiņš neslēpj, ka pacienta plauksta bijusi daļēji norauta un, visticamāk, ja vīrietim nekavējoties netiktu sniegta palīdzība, plaukstu nāktos amputēt.

Nākotnes prognozes esot labas, trīs stundu ilgusī operācija bijusi veiksmīga un pēc ilgstoša rehabilitācijas posma, pacienta roka funkcionēšot labi.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas mikroķirurģijas centrs ir vienīgā vieta Latvijā, kur šāda tipa sarežģītības operācijas tiek veiktas. Vērdiņš nenoliedz, ka cietušajam vīrietim paveicies, ka ticis nogādāts īstajā vietā.

Lai gan kriminālu incidentu rezultātā radušās traumas slimnīcā neesot ikdiena, dažādu ķermeņa daļu amputācijas esot ierasta.

Jau vēstīts, ka Ropažu novadā 14. maija rītā trīs personu vidū izcēlās ļoti ass strīds. Strīdu uzsāka divi brāļi, kuri piefiksējot brīdi, kad tuvumā nav aculiecinieki, sāka izteikt pārmetumus netālu dzīvojošajam kaimiņam. Pārmetumi iepriekš minētajam vīrietim tika izteikti par to, ka viņš esot izteicis necienīgas frāzes abu brāļu mātei.

Gaisotnei kļūstot arvien saspringtākai, brāļi skarbo vārdu uzbrukumu nomainīja pret fiziskām darbībām. Proti, brāļi šim strīdam jau bija sagatavojušies, uz notikuma vietu paņemot līdz lāpstu un mačeti. Abi ļaundari savu kaimiņu sita tiktāl, kamēr cietušajam sākās spēcīga asiņošana.

Lai atbrīvotos no lietiskajiem pierādījumiem, brāļi sagūstīja cietušo vīrieti un aizveda uz netālu esošo mežu, kur viņu pameta.

Brāļi nebija pamanījuši, ka cietušajam kabatā atrodas mobilais telefons. Kad cietušais atguvās, viņš nekavējoties steidza zvanīt Valsts policijai.

Cietušā vīrieša meklēšanā iesaistījās Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes Slepkavību novēršanas un atklāšanas nodaļas policisti, Salaspils iecirkņa policisti, kā arī Baložu pašvaldības policisti.

Kopīgiem spēkiem likumsargi cietušo atrada. Jau nākamajā dienā pēc nozieguma veikšanas likumsargiem izdevās atrast un aizturēt 1988. gadā un 1994. gadā dzimušos iespējamos vainīgos vīriešus.

Saistībā ar izdarīto noziegumu pret abiem vīriešiem tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 125. panta otrās daļas – par tīšu smagu miesas bojājumu nodarīšanu. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku no diviem līdz desmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Drīzumā tiks lemts par apcietinājuma piemērošanu abām aizdomās turētajām personām.

Uz augšu