NBS nodod Valsts robežsardzes rīcībā triecienšautenes un ložmetēju

Dalīties Dalīties E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

Ilustratīvs attēls

FOTO: Rebeka Žeire/LETA

Nacionālie bruņotie spēki (NBS) nodos Valsts robežsardzes rīcībā triecienšautenes «G-36» un ložmetēju «KSP-58», lai tā varētu uzsākt apmācību ar NATO standartiem atbilstošu bruņojumu, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijas pārstāve majore Mairita Senkevicina.

Saskaņā ar Valsts aizsardzības koncepciju NBS likumā paredzētajos valsts apdraudējuma gadījumos Valsts robežsardze piedalās valsts aizsardzības nodrošināšanā, pārejot NBS sastāvā un pildot tiesību aktos un rīcības plānošanas dokumentos noteiktos uzdevumus. Miera laikā NBS un Valsts robežsardze plāno savstarpējo savietojamību bruņojuma, ekipējuma un sakaru nodrošināšanas jomā, kā arī apmācību jomā un koordinē sadarbības mehānismus krīzes situācijām.

«Šī sadarbība starp aizsardzības un iekšlietu jomu ir ne tikai valdības izvirzīto uzdevumu pildīšana, bet arī labs paraugs tam, ka valsts drošības un aizsardzības jautājumus jāpilnveido ciešā spēka struktūru sadarbībā. Jo labāk sadarbosimies dažādu nozaru spektrā, jo stiprāka un drošāka būs Latvija. Šādam uzstādījumam arī seko šī valdība,» uzsver aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS).

Triecienšautenes «G-36» NBS lietoja kopš 2006.gada, tostarp arī starptautiskajā operācijā Afganistānā. Ar triecienšautenēm «G-36» ir apbruņoti regulāro spēku vienību karavīri un pakāpeniski ar «G-36» tiek apbruņotas arī Zemessardzes vienības, nomainot triecienšautenes «Ak-4», tādējādi gan regulāro spēku, gan Zemessardzes vienības pakāpeniski tiks apbruņotas ar viena veida ieroci, norādīja ministrijā.

Ar jaunu ieroču piegādi 2006.gada sākumā tika sākta bruņoto spēku bruņojumā esošo strēlnieku ieroču modernizācija, kā arī pāreja uz NATO standarta munīcijas kalibriem. Modernizācijas mērķis ir panākt, lai karavīrs jebkurā diennakts laikā, klimatiskajos un redzamības apstākļos spētu efektīvi darboties operāciju rajonos pret transportlīdzekļiem, viegli bruņotu tehniku un fortifikācijas būvēm.

2005.gadā tika apstiprināta strēlnieku standartieroču koncepcija.

    Uz augšu