Itālijas kalnu ciematā palicis tikai viens iedzīvotājs – 90 gadus veca sieviete

FOTO: PA Images/Scanpix

Pateicoties straujai iedzīvotāju izceļošanai, 90 gadus vecā itāliete Paulīna Grasī (Paolina Grassi) palikusi par pēdējo un vienīgo kāda Itālijas kalnu ciemata iedzīvotāju, raksta «Dailymail».

Ciemats atrodas kalnainā, bet skaistā vietā netālu no Itālijas robežas ar Šveici. Sieviete, kurai augustā apritēs 91 gads reportieriem stāsta, ka kādreiz šeit kūsājusi dzīvība. Viņa atminas, ka vietējā skolā reiz audzinājusi klasi ar 36 bērniem, taču tagad mājas ciematā ir tukšas, un pat ārzemnieki tās nevēlas iegādāties.

Paulīna piedzima 1926. gadā, piecu bērnu ģimenē. Viņa šajā ciematā ir nodzīvojusi visu savu dzīvi un joprojām nevēlas doties prom no turienes.

Reportieriem viņa stāstīja: «Šeit valda tik brīnišķīgs klusums. Īpaši naktīs, kad ārā ir tumšs, bet debesīs mirdz neskaitāmas zvaigznes. Kādreiz šeit bija restorāns, veikals, beķereja un skola. Manā klasē bija 36 bērni. Laikā, kad es augu, bija pilnīgi normāli, ja ģimenē ir pat desmit bērni.»

Itālijā ir vairāki mazi ciematiņi, kas cīnās par savu eksistenci. Diemžēl cilvēki tiecas emigrēt uz lielpilsētām un bagātākām Itālijas daļām. Pētījumi pierāda, ka trešā daļa no Itālijas ciematiem saskarās ar depopulāciju. Apmēram 2500 ciemati Itālijā ir tuvu «izmiršanas» robežai.

Lai risinātu šo problēmu, mājiņas un zemes gabali ciemos tiek pārdoti par ārkārtīgi niecīgām cenām. Lielākās cerības ir uz ārzemniekiem, kas izslāpuši pēc provinciālas dzīves un miera.

Uz augšu