Valsts robežsardze aizturējusi meklēšanā esošu Latvijas pilsoni

Dalīties Dalīties E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

Ilustratīvs attēls

FOTO: Zane Bitere/LETA

Vakar Valsts robežsardzes amatpersonas Liepājas ostā, veicot ar prāmi no Travemundes ieceļojošo pasažieru imigrācijas kontroli, aizturējušas meklēšanā esošu Latvijas pilsoni, portālu «Apollo» informēja Valsts robežsardzē.

Valsts robežsardzes amatpersonas 1968.gadā dzimušo vīrietis nodeva Valsts policijas amatpersonām. Tikmēr ieceļošana Latvijā vakar liegta pieciem ārzemniekiem. Terehovas robežkontroles punktā ieceļošana Latvijā liegta diviem Krievijas pilsoņiem, jo ārzemniekiem nebija dzīvības un veselības obligātās apdrošināšanas polises, kā arī viņi nevarēja pamatot ieceļošanas un uzturēšanās mērķi un apstākļus, bet Silenes robežkontroles punktā ieceļošana Latvijā liegta vienam Baltkrievijas pilsonim, kuram nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas.

Lidostas «Rīga» robežkontroles punktā ieceļošana Latvijā liegta vienam Gruzijas pilsonim, jo ārzemniekam ir spēkā liegums ieceļot vai uzturēties Šengenas zonas valstīs, un vienam Baltkrievijas pilsonim, jo ārzemniekam nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas. Personas atgrieztas uz izceļošanas valsti, informē robežsardzē.

Savukārt uzturēšanās nosacījumu pārkāpumi konstatēti četriem ārzemniekiem. Terehovas un Silenes robežkontroles punktā konstatēti divi Ukrainas, viens Krievijas un viens Baltkrievijas pilsonis, kuri bija pārkāpuši uzturēšanās nosacījumus, proti, viņiem nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas, pārsniegts vīzā noteiktais uzturēšanās laiks Šengenas zonas valstīs. Lietvedība viena Baltkrievijas pilsoņa administratīvā pārkāpuma lietā netika uzsākta, pārējās personas sauktas pie administratīvās atbildības, skaidroja robežsardzē.

Aizvadītajā diennaktī Valsts robežsardzes amatpersonas uz ārējām robežām konstatēja kopumā 17 robežpārkāpējus. Tikmēr veicot imigrācijas kontroles pasākumus valsts iekšienē, ieceļošanas vai uzturēšanās noteikumu pārkāpumi konstatēti 12 personām - sešiem Lietuvas, četriem Igaunijas un diviem Krievijas pilsoņiem, bet par pārkāpumiem transportlīdzekļu un kuģošanas līdzekļu ekspluatācijas jomā Valsts robežsardzes amatpersonas saukušas pie administratīvās atbildības 22 personas. Kopumā Valsts robežsardzes amatpersonas vakar uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatēja 51 likumpārkāpēju.

    Uz augšu