Robežsargi aiztur piecus likumpārkāpējus ar gandrīz 190 000 kontrabandas cigarešu

Dalīties Dalīties E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

Ilustratīvs attēls

FOTO: Valsts ieņēmumu dienests/LETA

Pirmdien, 28. augustā, robežsargi konstatēja divus tabakas izstrādājumu nelikumīgas pārvietošanas gadījumus, kā rezultātā aizturēja piecus likumpārkāpējus un izņēma 188 400 kontrabandas cigarešu, portālam "Apollo" pavēstīja Valsts robežsardzes Galvenā pārvalde. 

Valsts robežsardzes amatpersonas, pārbaudot operatīvo informāciju, Rēzeknes novada Griškānu pagasta dzelzceļa posmā «Ludza-Rēzekne» konstatēja no kravas vilciena izmestus četrus saiņus, kuros atradās 68 400 cigaretes «Kiss» bez akcīzes markām.

Saistībā ar līdzdalību kontrabandas cigarešu pārvietošanā pāri valsts robežai, izmantojot dzelzceļa kravas pārvadājumus, robežsargi aizturēja mašīnistu un tā palīgu, abus Krievijas pilsoņus.

Savukārt, pārbaudot operatīvo informāciju, Daugavpils novada Demenes pagastā robežsargi aizturēja 1998. un 1992. gadā dzimušos vīriešus un 1990. gadā dzimušo sievieti, kuri personu grupā nodarbojās ar cigarešu kontrabandu. Kopumā notikuma vietā izņemti 120 000 cigaretes »Премъер» ar Baltkrievijas akcīzes markām.

Abos gadījumos par cigarešu kontrabandu, kas izdarīta ievērojamā apjomā un personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās, uzsākts kriminālprocess. Pirmajā gadījumā krimināllietas materiāli ar lietiskajiem pierādījumiem tālākai izmeklēšanai tiks nodoti Valsts ieņēmumu dienesta Muitas policijas pārvaldei.

    Uz augšu