Noslēgt lāpu gājienu pie Brīvības pieminekļa neļauj drošības apsvērumu dēļ

Dalīties Dalīties E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Lāpu gājienu noslēgt pie Brīvības pieminekļa nav vēlams drošības apsvērumu dēļ, pastāstīja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Uģis Vidauskis.

Viņš skaidro, ka noslēdzoties lāpu gājienam, pieminekļa apkārtnē tāpat uzturas pietiekami daudz cilvēku, jo tas esot brīdis pirms prezidenta uzrunas, un atļauja nodot gājiena lāpas tieši pieminekļa pakājē burzmu tikai palielinātu un veicinātu nekārtību rašanos.

Vidauskis norāda, ka šī apsvēruma dēļ tas nav bijis atļauts visus iepriekšējos gadus un arī šogad gājiena dalībniekiem lāpas vēlams sākt nodot drīz pēc Z. A. Meierovica bulvāra un tramvaja sliežu šķērsošanas, neaizejot līdz Brīvības piemineklim. Turklāt, pirms gājiena organizēšanas esot notikusi sanāksme, kurā piedalījās gan drošības struktūru pārstāvji, gan pasākuma organizatori, kuri tobrīd ideju par lāpu gājienu līdz Brīvības piemineklim pauduši neesot.

«Sanāksmes laikā organizatoriem nebija pretenziju pret šo noteikumu, tāpēc nav īsti saprotams, kāpēc šādi piedāvājumi nāk tagad,» norāda pārstāvis.

Vidauskis arī skaidro, ka Rīgas domei iesniegtajā pieteikumā saskaņotais pasākuma laiks ir plkst.20, kas sakrīt ar Valsts prezidenta uzrunas laiku, lai gan Nacionālās apvienības pārstāvji apgalvojuši, ka lāpu gājiens noslēdzas īsi pirms plkst.19.

Jau ziņots, ka Nacionālā apvienība «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK 17.oktobrī sūtītajā vēstulē Valsts prezidentam lūdza personīgi atbalstīt labākus norises laikus svētku lāpu gājienam un aicināja atļaut pasākumu noslēgt pie Brīvības pieminekļa, taču atbalstu nesaņēma.

Uz augšu