Celtnieki zem Hamburgas uzgājuši milzīgu betona kāškrustu

FOTO: AP/Scanpix

Strādnieki Vācijas pilsētā Hamburgā nejauši atraduši zemē apraktu milzīgu betona svastiku jeb kāškrustu, kas, iespējams, reiz kalpojis par pamatni kādai nacistu statujai, vēsta izdevums «Bild».

Pēc betona svastikas atrašanas, varas iestādes pavēlēja to aizvākt prom, tomēr visiem par pārsteigumu izrādījās, ka tas nav iespējams pat ar ekskavatoru. Tas, visticamāk, ir tāpēc, ka viens no pasaulē pazīstamākajiem un nīstākajiem simboliem ir veidots no betona un aizņem 14 kvadrātmetrus lielu teritoriju.

FOTO: AP/Scanpix

Svastiku strādnieki uzgāja, kad 17. novembrī veica sagatavošanas darbus pilsētas stadiona rekonstrukcijai. Lai arī svastika atradās tikai 30 centimetrus zem zemes, tomēr gadu desmitiem nevienam nebija ne jausmas, ka tā tur atrodas.

Vēl nav īsti noskaidrots, kad svastika ir izgatavota vai kāpēc tā tur atradās, tomēr stadiona sporta kluba pārstāvis Joahims Širmers (Joachim Schirmer) apgalvo, ka tā visticamāk kalpojusi par pamatni kādai nacistu statujai.

Pēc vairākiem neveiksmīgiem mēģinājumiem svastiku aizvākt vienā gabalā, strādnieki nolēmuši to sadalīt ar pneimatiskajiem āmuriem.

    Lasītākais šobrīd

    Uz augšu