JKP jaunajā valdībā vēlētos vadīt FM, IeM un VARAM

Dalīties Dalīties E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

Juris Jurašs (no kreisās), Juta Strīķe un Jānis Bordāns.

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Jaunā konservatīvā partija (JKP) jaunajā valdībā vēlētos uzņemties atbildību par Finanšu ministriju (FM), Iekšlietu ministriju (IeM) un, iespējams, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM), savukārt Jaunajai Vienotībai (JV) piedāvā vadīt Ārlietu ministriju (ĀM).

JKP līderis Jānis Bordāns pēc tikšanās ar JV politiķiem žurnālistiem sacīja, ka diskusijas par atbildības jomām vēl notiekot, tāpēc pilnu piedāvājumu viņš pagaidām nenosauca. Viņš piebilda, ka arī par VARAM varētu būt diskusijas.

Savukārt JV politiķis Edgars Rinkēvičs skaidroja, ka JV tiek piedāvāta atbildība par ĀM, bet par pārējo diskusijas vēl turpinās. Politiķis uzsvēra, ka politiskais spēks valdē vēl diskutēs par jautājumiem, kas saistīti ar valdības izveidi, līdz ar viņš pagaidām atturējās sniegt kādu konkrētu vērtējumu JKP piedāvājumam.

Valsts prezidents Bordānam devis divu nedēļu laiku, lai izveidotu valdības aprises un jaunajai valdībai nodrošinātu Saeimas vairākuma atbalstu. Ja līdz tam netiks panākta vienošanās, Valsts prezidents aicinās citu premjera kandidātu veidot valdību.

Prezidents sagaida, ka ar viņu tiks saskaņoti iespējamie ārlietu un aizsardzības ministru kandidāti.

Bordāns ir par 80% pārliecināts, ka viņa veidoto valdību apstiprinās, trešdien pēc tikšanās ar Vējoni viņš atzina žurnālistiem. Tomēr viņš uzreiz piebilda, ka no tā dēvētajām labēji centriskajām partijām jaunās valdības veidošanā nesadarbosies ar Zaļo un zemnieku savienību.

Visas pārējās piecas tā dēvētās labēji centriskās partijas ir paudušas gatavību sarunām ar Bordānu un JKP par valdības veidošanu.

Uz augšu