Grišins: Pēdējos divos gados Baltijas jūras valstīs aizturēts daudz organizēto noziedzības grupu

Dalīties Dalīties E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins (no kreisās) un Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs piedalās preses konferencē par Baltijas jūras valstu padomes darba grupas cīņai ar organizēto noziedzību Latvijas prezidentūras laikā paveikto.

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Latvijai vadot prezidentūru Baltijas jūras valstu padomes darba grupā cīņai ar organizēto noziedzību (BSTF), pēdējo divu gadu laikā šajās valstīs aizturēts ievērojams daudzums organizētu noziedzības grupu, šodien žurnālistiem pastāstīja Kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Grišins un Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs.

Latvija šodien noslēdza divus gadus ilgušo prezidentūru BSTF.

Trofimovs informēja, ka saskaņā ar globālajā tendencēm noziedzības profils Baltijas jūras valstīs ir "vairāk vai mazāk, bet līdzīgs". Noziedzība ir saistīta ar pārrobežu sadarbību, pieaugoša tendence ir kibernoziegumiem, krāpšanām un atsevišķās valstīs viltus policistu identitātes izmantošana.

Grišins norādīja, ka, Latvijai vadot prezidentūru, pēdējo divu gadu laikā par dažādiem noziegumiem aizturēts ievērojams daudzums organizētas noziedzības grupu. Konkrētu skaitu viņš gan neminēja.

Papildinot Trofimova pausto, Grišins norādīja, ka Baltijas jūras valstīs noziedzības riski saistās ar nelegālu narkotiku apriti, nelegālu imigrāciju, nelegālu akcizēto preču apriti, šaujamieroču apriti, kā arī mobilu organizēto grupu pārvietošanos.

Ņemot vērā efektīvu informācijas apmaiņu un sadarbību, divu gadu garumā aizturēts ievērojams daudzums organizēto grupu, kas iesaistījušās minētajos noziegumu veidos, piemēram, lauksaimniecības tehnikas zādzībās. Tāpat, piemēram, vairākās valstīs atklātas apreibinošu vielu ražotnes, auto zādzības un nelegālas cigarešu ražotnes.

Runājot par viltus policistu identitātes izmantošanu, Grišins atbildēja, ka nereti tā tiek izmantota tām sauktajām telefonkrāpšanām, kad, uzdodoties par policistu, cietušajam tiek samelots par tuvinieka, piemēram, izraisītu avāriju un iespējām atpirkties no tālākajām problēmām.

Ceturtdien Rīgā sākās BSTF augsta līmeņa stratēģiskā sanāksme, kuru vada Ministru prezidenta pilnvarotais pārstāvis Trofimovs.

Līdz ar šo sanāksmi Latvija noslēgs savu prezidentūru BSTF, kuras laikā izveidota jauna darba grupa cīņai ar nelegālo migrāciju, kā arī nodrošināts pēctecīgs un efektīvs BSTF Narkotiku nelegālās aprites un novēršanas apakšgrupas darbs. Prezidentūras pilnvaras uz nākamajiem diviem gadiem nodotas divām valstīm - Vācijai, kura pildīs prezidējošās valsts funkcijas, kā arī Polijai, kura Vācijai sniegs operatīvo atbalstu.

Uz augšu